Szomorú amerikai foci hírek a bajnokságból

„Szegény embert még az ág is húzza”…tartja a népi mondás. Az hagyján, hogy elszenvedtük idei második vereségünket is az U17-es bajnokságban, miután 36-0 arányban maradtunk alul a Budapest Wolves elleni hazai mérkőzésen, de ami a nagyobb baj, hogy a folyamatos sérüléseknek köszönhetően már a félidőben feladni kényszerültünk a meccset. Sajnos az első mérkőzésünkhöz képest nemhogy csökkent, de újabb tagokkal is bővült a távolmaradók névsora. A védelemből több kulcsjátékos nem tudott pályára lépni, vagy sportorvosi igazolás lejárata-, vagy az előző találkozón elszenvedett sérülés miatt. Egyetlen futónk a mérkőzés előtti utolsó edzésen egy rossz lépésnek köszönhetően dőlt ki a csapatból.

A találkozót így a minimális 14 fővel kezdhettük meg, akik közül hárman pályára sem léptek végül. Az oda-vissza játék megpecsételte a csapat sorsát, a Wolves szépen apránként haladt a pályán és tett szert 36-0-ás előnyre a félidő vége előtt nem sokkal. Ekkorra mindössze 9 bevethető játékosunk maradt, így az edzői stáb jobbnak látta, ha feladjuk a mérkőzést, ezzel is elkerülve további játékosaink elvesztését. Utolsó javítási lehetőségünk október 5-én lesz a Budapest Eagles ellen. Egy győzelem esetén még marad esélyünk a playoffba jutásra, amennyiben a többi eredmény is számunkra kedvezően alakul.

2019-10-02T11:40:52+00:00